Bank BGŻ zwiększa grupę zelektryfikowanych samochodów w swojej flocie

Hybrydowe Yarisy sprawdziły się w biznesie

2018-09-26

Flota banku BGŻ BNP Paribas została rozbudowana o 30 hybrydowych Yarisów. Obecnie pracownicy banku użytkują już ponad 500 aut Toyoty, w tym 60 niskoemisyjnych hybryd. Samochody dostarczył salon Toyota ANWA Kraków.

Nowe hybrydowe Yarisy ułatwią pracę Działu Obsługi Klienta. Zapewnią wygodną jazdę z automatyczną skrzynią biegów, cichą pracę napędu i wysoki poziom bezpieczeństwa z systemami Toyota Safety Sense. Pierwsze Yarisy Hybrid trafiły do pracowników banku BGŻ BNP Paribas już ponad pół roku.

„Zdecydowaliśmy się na rozszerzenie naszej puli samochodów hybrydowych z dwóch ważnych dla nas powodów. Po pierwsze, otrzymaliśmy bardzo dużo pozytywnych informacji zwrotnych od użytkowników hybryd, które wydawaliśmy na początku roku. Nasi pracownicy cenią sobie przede wszystkim absolutną ciszę podczas jazdy w korku, dynamiczne przyspieszenie samochodu oraz komfort jazdy z automatyczną skrzynią biegów” – zapewnił Marek Andruchów, Kierownik Zespołu Administracji Banku BGŻ BNP Paribas.

Bank BGŻ - Flota - Toyota Yaris Hybrid
Bank BGŻ - Flota - Toyota Yaris Hybrid
Bank BGŻ - Flota - Toyota Yaris Hybrid

„Drugi powód wyboru hybrydowych Yarisów jest taki, że założenia, które przyjęliśmy podczas obliczania emisji dwutlenku węgla dla pierwszej partii hybryd, okazały się słuszne. Te samochody faktycznie spalają mniej paliwa, a co za tym idzie, emitują mniej dwutlenku węgla do środowiska. Zauważyliśmy także, że użytkownicy, którzy przesiedli się na samochody hybrydowe, zaczęli dostrzegać, ile hałasu powodują samochody z konwencjonalnymi silnikami i jak dużo spalin emitują” – kontynuował Marek Andruchów.

„Po pierwszym, pilotażowym programie wszystkie wyniki wskazywały na to, że posiadanie we flocie samochodów hybrydowych ma sens. Co więcej, w odczuciach pracowników jest to nie tylko samochód do pracy, ale coś ekstra. Dlatego nasz klient zdecydował się na kontynuację programu i zakup kolejnej transzy samochodów hybrydowych do floty” – skomentował Tomasz Walbiner, Prezes Zarządu salonu Toyota ANWA Kraków.

Hybrydowa Toyota Yaris Hybrid to najpopularniejsza hybryda w Europie. Zwinne auto o niewielkich rozmiarach, małym promieniu skrętu i dynamicznym napędzie sprawdza się podczas codziennej jazdy po mieście. Niewielkie zużycie paliwa, niskie koszty utrzymania i komfort jazdy to kolejne zalety tego samochodu.

Yaris Hybrid zużywa w mieście 3,5–3,7 l/100 km benzyny (EURO 6AD). Hybrydy Toyoty to samochody zelektryfikowane – w miejskich warunkach przez około połowę czasu jazdy korzystają z samego silnika elektrycznego. Potwierdzają to badania Uniwersytetu Rzymskiego oraz Politechniki Krakowskiej.

Bank BGŻ - Flota - Toyota Yaris Hybrid

Yaris Hybrid zużywa w mieście 3,5–3,7 l/100 km benzyny (EURO 6AD). Hybrydy Toyoty to samochody zelektryfikowane – w miejskich warunkach przez około połowę czasu jazdy korzystają z samego silnika elektrycznego. Potwierdzają to badania Uniwersytetu Rzymskiego oraz Politechniki Krakowskiej.

„Toyota Yaris to nasz najważniejszy model dla biznesu, który cieszy się ogromną popularnością wśród managerów flotowych. Atutem tego auta jest półelektryczny napęd hybrydowy – to jedyny taki model w segmencie B. Coraz większe zainteresowanie firm samochodami hybrydowymi Toyoty przekłada się na kilkudziesięcioprocentowy wzrost sprzedaży tych aut. Obecnie hybrydy stanowią już 27% całkowitej sprzedaży Toyoty w naszym kraju. W przypadku niektórych modeli, takich jak crossover Toyota C-HR, wersja hybrydowa stanowi ponad ¾ wszystkich sprzedanych egzemplarzy” – powiedział Mirosław Sochacki, Corporate Sales Manager Toyota Motor Poland.

Bank BGŻ - Flota - Toyota Yaris Hybrid

Dowiedz się więcej

 Toyota liderem rynku samochodów hybrydowych Toyota liderem rynku samochodów hybrydowych Ponad 8 mln sprzedanych hybryd Zarządzanie flotą Zarządzanie flotą Poznaj ofertę przeznaczoną dla dużych firm Toyota ponownie liderem rynku Toyota ponownie liderem rynku Rośnie sprzedaż hybryd i aut użytkowych Nowa Toyota Yaris Cross Nowa Toyota Yaris Cross Dowiedz się więcej Wodór jako paliwo doskonałe Wodór jako paliwo doskonałe Odkryj innowacyjną technologię Toyoty Technologia wodorowa Technologia wodorowa Poznaj modele koncepcyjne Toyoty W Wałbrzychu ruszyły nowe linie produkcyjne W Wałbrzychu ruszyły nowe linie produkcyjne Inwestycje Toyoty w Polsce Nowy model Toyoty z segmentu A Nowy model Toyoty z segmentu A Dowiedz się więcej o planach marki Toyota Yaris czwartej generacji Toyota Yaris czwartej generacji Drugi tytuł European Car of the Year w historii modelu Toyota Yaris nowym liderem w Europie Toyota Yaris nowym liderem w Europie Dowiedz się więcej Toyota liderem rynku Toyota liderem rynku 5857 rejestracji modeli marki w styczniu Toyota zwiększyła udział w europejskim rynku do 6% Toyota zwiększyła udział w europejskim rynku do 6% Dowiedz się więcej